Apie programas

MITA koordinuojamos nacionalinės ir tarptautinės programos yra atviros Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui, pramonės įmonėms ir kitoms verslo organizacijoms, kurios domisi naujovėmis, investuoja į naujų technologijų ir inovacijų kūrimą ar užsiima mokslinių tyrimų veikla.

Nacionalinės priemonės

MTEP veiklų vertinimas – ūkio subjektui ar mokesčių administratoriui kilus neaiškumų, MITA neatlygintinai teikia ekspertines išvadas dėl ūkio subjektų vykdomos veiklos priskyrimo MTEP. 

Inovaciniai čekiai – priemonė, skirta inovacinę veiklą pradedantiesiems ar vykdantiems verslo subjektams, pagal kurią jie gali gauti nustatyto dydžio tikslinę finansinę paramą paslaugoms iš mokslo ir studijų institucijų įsigyti. Šios priemonės pagrindinis bruožas – „greiti pinigai verslui“, paprastos, nebiurokratinės paramos teikimo procedūros.

Inopatentas – priemonė, skatinanti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą tarptautiniu mastu. Pagal priemonę remiamos veiklos: 

  • išradimų patentavimas tarptautiniu mastu;
  • dizaino registravimas tarptautiniu mastu.

Tarptautinės programos

Horizontas 2020

HORIZONTAS 2020 yra strategijos „Europa 2020“ pavyzdinės iniciatyvos „Inovacijų sąjunga“, skirtos Europos pasauliniam konkurencingumui didinti, vienas iš pagrindinių ramsčių. Programoje HORIZONTAS 2020 bus finansuojamos visos inovacijų grandies dalys – nuo idėjos iki rinkos, vadovaujantis 3 pagrindiniais vertinimo kriterijais: aukštos kokybės moksliniais tyrimais, konkurencinga pramone ir nauda visuomenei.

Programos biudžetas siekia virš 70 mlrd. eurų 2014–2020 m. periodui.

EUREKA

Naujos technologijos – verslo ateitis!

Tai tarpvyriausybinė iniciatyva, skirta remti į rinką orientuotus mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir inovacijų projektus, kuriuos inicijuoja pramonė, verslas ir mokslas įvairiose technologijų srityse. Įmonės gali dalyvauti individualiuose, klasteriniuose (pramoninės iniciatyvos) ir skėtiniuose (teminiai tinklai) projektuose.  

EUROSTARS

Su inovacijomis sparčiau į rinką!

Tai pirmoji Europos inovacijų programa, skirta specialiai remti Europos MVĮ, atliekančias mokslinius tyrimus. Ji skatina kurti konkurencingus produktus pasaulinėje rinkoje, kad įmonės galėtų tapti lyderėmis savo srityse. Programą inicijavo „Eureka“ valstybės narės ir Europos Komisija.

BSR Inovacijų ekspresas

„BSR Inovacijų ekspresas“ – tai priemonė, skatinanti Baltijos jūros regiono įmonių tinklus ir klasterius bendradarbiauti kuriant inovacijas. „Inovacijų eksprese“ dalyvauja ir finansavimą skiria Lietuva, Danija, Suomija, Islandija, Norvegija ir Švedija.

Paraiškas gali teikti: Lietuvos Respublikoje registruotos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, kurios yra klasterio arba mažų ir vidutinių įmonių tinklo narės.

 

© Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. Goštauto 12-219, LT-01108 Vilnius. Tel. +370 (5) 2644708; faksas +370 (5) 2312292; el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.