JAE jau ruošiasi EXPO2020: viešuosiuose pirkimuose kviečiami dalyvauti ir Lietuvos verslininkai

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – viena iš žvalgybinių Lietuvos eksporto rinkų. Perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksportui į JAE yra šie: baldų ir medienos apdirbimo pramonė, stiklo ir jo dirbinių pramonė, inžinerinės pramonės gaminiai (radijo navigaciniai aparatai, medicinos aparatai ir instrumentai),  transporto ir logistikos paslaugos. Tačiau perspektyvų yra ir kitiems sektoriams ir netgi pavieniams verslininkams, nes 2020-aisiais Dubajuje vyks pasaulinė EXPO paroda. Jau dabar SVV atstovai yra kviečiami dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, susijusiuose su šiuo renginiu. Be to, 2016-ųjų gruodį „Versli Lietuva“ organizuos verslo misiją į JAE.

JAE-Lietuvos užsienio prekybos apžvalga 

2016 m. rugsėjo 29 d. Lietuvoje viešėjo parodos EXPO 2020 Dubajuje organizatoriaus atstovai. Susitikimo Ūkio ministerijoje metu svečiai pristatė parodos EXPO 2020 koncepciją, aptarė Lietuvos dalyvavimo parodoje galimybes. Susitikimo metu svečiai taip pat pristatė specialiai parodai skirtą viešųjų pirkimų portalą ir pabrėžė, kad parodos organizatoriai deda visas pastangas užtikrinti, kad viešuosiuose pirkimuose dalyvautų kuo daugiau SVV įmonių bei įmonių iš viso pasaulio, dėl to dalyvavimo sąlygos yra atviros ir paprastos. Pirkimuose gali dalyvauti tiek įmonės tiek ir individualūs asmenys (talentai, pvz. architektai, muzikantai, atlikėjai, renginių vedėjai ir pan.). Svečių nuomone šis portalas puiki galimybė Lietuvos verslui išbandyti JAE rinkos galimybes.

EXPO 2020 viešųjų pirkimų ir portalo pristatymas 

„Versli Lietuva“ 2016 m. gruodžio mėnesį planuoja dviejų dienų verslo misiją į JAE, Dubajų. Verslo misijos metu bus organizuojami individualūs įmonių susitikimai ir vizitai į JAE įmones. Kiekvienai Lietuvos įmonei bus individualiai suorganizuoti ne mažiau kaip 5 susitikimai su šios šalies kompanijomis. Potencialūs partneriai atrenkami pagal Lietuvos įmonės-dalyvės nustatytus kriterijus, kurie bus aptariami po dalyvavimo misijoje registracijos patvirtinimo individualios sesijos metu.

Verslo misijos metu verslininkai taip pat galės pristatyti savo įmonę ir produktus ar paslaugas užsienio svečiams ir verslininkams, išklausyti geros praktikos ir sėkmės istorijas, konsultuotis su vietinės rinkos ir jos ypatumų žinovais.

Taip pat Dubajuje verslo misijos dalyviai savo akimis galės susipažinti su planuojamais parodos EXPO 2020 organizavimo darbais. Beje, jau dabar ten vyksta milžiniškos paviljono, metro linijos statybos, kelių infrastruktūros darbai.

Dalyvavimo verslo misijoje kaina – 1 186,00 EUR be PVM. Į dalyvio mokestį neįeina kelionės ir apgyvendinimo išlaidos. Įmonių dalyvavimas verslo misijoje dalinai finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą, iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Registracijos nuoroda

Registracija vyksta iki 2016 m. spalio 14 d.

  • Andrius Bartminas, vyr. projektų vadovas8-5-2194-317, el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 

 

 

 

 

 


© Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. Goštauto 12-219, LT-01108 Vilnius. Tel. +370 (5) 2644708; faksas +370 (5) 2312292; el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

© Agency for Science, Innovation and Technology
A. Gostauto str. 12-219, LT-01108 Vilnius. Phone: +370 (5) 2644708; FAX: +370 (5) 2312292; E-mail: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.