Inovacijų savaitės Baigiamasis renginys

2016 / 10 / 01
Vieta: Vilnius, prie BALTOJo TILTO

Spalio 1 dieną, šeštadienį, Vilniuje prie Baltojo tilto vyks, o tiksliau virs, tikros robotų kovos. Ūkio ministerijos bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamame Inovacijų savaitės finaliniame renginyje lauks visi Lietuvos robotų kūrėjai, naujausių technologijų paroda, daugybė inovatyvių žaidimų ir pramogų, bet svarbiausia – tikrų tikriausios robotų lenktynės ir Sumo varžybos. O jose dalyvauti gali visi!

Robotų kovų organizatoriams visai nesvarbi dalyvio lytis, kiek jam metų ir ką jis veikia gyvenime. Svarbiausia, kad su savimi jis turėtų savo paties sukonstruotą autonominį robotą, sveriantį ne daugiau nei vieną kilogramą. Robotas gali būti ir iš Lego, ir sukurtas naudojant Arduino mikrovaldiklį. Tik svarbu, kad robotas būtų pagamintas iš licencijuotų Lego arba Hitechnic originalių dalių.

Tad jei turite autonominį robotą, liko pasitreniruoti ir užsiregistruoti. Robotas turės greitai judėti, būti vikrus ir išvengti priešininko, būti stiprus bei išsilaikyti ant kojų nepasiduodant kitiems. Šių savybių prireiks sumo varžybose. Beje, ar žinojote, kad lietuviai yra vieni stipriausių priešininkų tarptautinėse robotų sumo varžybose? Varžybose dalyvaujančiam robotui taip pat bus labai svarbus manevringumas, kad jis galėtų be vargo judėti linijos sekimo rungtyje. Kviečiame registruotis ir dalyvauti  vienoje iš šių keturių robotų kovų:

Lego sumo;

Pagrindinės taisyklės: autonomiškas robotas turi gebėti aptikti priešininką ir atitinkamai reaguoti į jį. Robotas negali specialiai trukdyti kitam robotui – akinti jo, mesti tinkle ant jo, naudoti, skysčių, miltelių dujų, ugnies. Robotas negali naudoti padedančių išsilaikyti ant ringo priemonių, pavyzdžiui klijų, kablių ir kita. Roboto dalys taip pat neturėtų gadinti ar subraižyti ringo paviršiaus, Lego robotas privalo naudoti Lego rekomenduojamas baterijas. Pagrindinis kovos tikslas – išstumti kitą robotą iš ringo. Varžybas sudaro trys raundai ir tęsiasi iki trijų minučių. Laimi tas, kas pirmas pelno dvi pergales. Dalyviai turi ne daugiau kaip 30 sekundžių tarp raundų robotams paruošti.

Mini sumo;

Pagrindinės taisyklės: autonomiškas robotas turi gebėti aptikti priešininką ir atitinkamai reaguoti į jį. Robotas negali specialiai trukdyti kitam robotui – akinti jo, mesti tinkle ant jo, naudoti, skysčių, miltelių dujų, ugnies. Robotas negali naudoti padedančių išsilaikyti ant ringo priemonių, pavyzdžiui klijų, kablių ir kita. Roboto dalys taip pat neturėtų gadinti ar subraižyti ringo paviršiaus. Pagrindinis kovos tikslas – išstumti kitą robotą iš ringo. Varžybas sudaro trys raundai ir tęsiasi iki trijų minučių. Laimi tas, kas pirmas pelno dvi pergales. Dalyviai turi ne daugiau kaip 30 sekundžių tarp raundų robotams paruošti.

Lego linijos sekimo rungtis;

Šios rungties tikslas – važiuoti juoda linija pažymėta trasa kaip galima greičiau. Per nustatytą laiką kiekvienas robotas gali bandyti įveikti trasą tris kartus, o fiksuojamas geriausias rezultatas. Robotui draudžiama nuklysti nuo trasos, jei taip atsitinka, robotas pralaimi varžybas. Lego robotas privalo naudoti Lego rekomenduojamas baterijas

- Linijos sekimo rungtis.

Šios rungties tikslas – važiuoti juoda linija pažymėta trasa kaip galima greičiau. Per nustatytą laiką kiekvienas robotas gali bandyti įveikti trasą tris kartus, o fiksuojamas geriausias rezultatas. Robotui draudžiama nuklysti nuo trasos, jei taip atsitinka, robotas pralaimi varžybas

Registracija vyksta čia.

Robotų kovų programa:

  • 12:00 - 12:45 Dalyvių registracija, robotų techninė inspekcija.
  • 13.00 Robotų kovų pradžia. Lego sumo ir mini sumo vyks atskiruose ringuose, linijos sekimo rungtis visų rūšių robotams vyks toje pačiosje trasoje.
  • 16:30 Robotų kovų apdovanojimai
  • 13:00-16:00 Freestyle robotų paroda-pasirodymas

Visas šias kovas šeimų šventėje organizuoja Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija ir Robotikos klubas. Robotikos entuziastai iš Šiaulių jau seniai suprato, kad konstravimas, elektronikos komponentų litavimas, dalių spausdinimas 3D printeriu ir visų robotų gyvybinių funkcijų sugalvojimas – jų aistra ir laisvalaikio būdas. Šie moksleiviai su savo mokytoju Ričardu Geču jau seniai neišsitenka vienoje gimnazijos klasėje, tad išsikovojo naujausios robotikos laboratoriją ir maža to, įkūrė Robotikos klubą, į kurį priimami visi robotika užsikrėtę šiauliečiai. Savo inovacijų virusą jie atgabena ir į Vilniuje jau kitą savaitę prasidedančią Inovacijų savaitę. Spalio 1 dieną kviečiame ateiti į šeimų pikniką prie Baltojo tilto ir susipažinti su Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviais ir Robotikos klubo atstovais, o taip pat mesti jiems iššūkį bei laimėti robotų varžybas ir puikius prizus. O svarbiausia – kviečiame pažinti inovacijas šeimų šventėje!

Šventės pradžia – 12.00 val.

Šventę organizuoja Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

 

Grįžti atgal