EKA seminaras

2016 / 04 / 01
Vieta: Gedimino pr. 38, Vilnius, Ūkio ministerija, 212 salė

Šių metų balandžio 1 d. Ūkio ministerija kartu su Europos kosmoso agentūra (EKA) organizuoja informacinį seminarą apie galimybes Lietuvos verslo ir mokslo subjektams teikti projektų pasiūlymus pagal EKA skelbiamus kvietimus technologijų, edukacijos bei mokslinių tyrimų srityse.

Seminaras anglų kalba vyks balandžio 1 dieną nuo 9 valandos Ūkio ministerijos 212 salėje (adresu Gedimino pr. 38, Vilnius).

Pirmąjį kvietimą, pasirašius Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą, EKA paskelbė 2014 m. spalį. Tuomet buvo pateikta 16 paraiškų ir atrinkti 7 projektai iš Lietuvos, kurie pradėti įgyvendinti šių metų pradžioje. Įgyvendinami projektai apima tokias sritis kaip Žemės stebėjimo duomenų panaudojimas projektuojant belaidžio ryšio tinklus per pagalbos teikimo operacijas (UAB „HNIT-Baltic“), molekulinės taršos nustatymas kosminėje erdvėje (Kauno technologijos universitetas), ilgalaikiai optinių elementų, naudojamų lazerinėse sistemose kosmose, optinio atsparumo tyrimai (UAB „Lidaris“), naujų puslaidininkinių junginių, skirtų naudoti saulės elementuose ir dujų jutikliuose, kūrimas (Fizinių ir technologijos mokslų centras). Taip pat įgyvendinami 3 edukaciniai projektai: Vilniaus universitetas rengia mokymo kursus „Aeronautikos technologijų pagrindai“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai konstruoja „CubeSat“ mažąjį palydovą, o Lietuvos inovacijų centras prisidės prie nacionalinių ir tarptautinių mokslo olimpiadų kosmoso tematika dalyvių rengimo.

Seminaras rengiamas, siekiant įgyvendinti Lietuvos ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą. Šis susitarimas yra antrasis bendradarbiavimo su EKA etapas, jo trukmė – penkeri metai. Pagal jį EKA periodiškai skelbia tik Lietuvos mokslo institucijoms ir įmonėms skirtus kvietimus teikti paraiškas dalyvauti EKA programose iš anksto nustatytose srityse, kaip astrofizika, mikroelektronika, robotika, medžiagotyra, mechatronika, informacinės technologijos, geoinformatika ir daugelį kitų.

Verslo ir mokslo atstovai, norintys teikti paraiškas pagal EKA kvietimą, turi pateikti projektų, atitinkančių EKA programų tematiką, pasiūlymus. Visi gauti projektų pasiūlymai bus vertinami EKA ekspertų, o geriausiems bus skirtas finansavimas.  Bendras tik Lietuvos verslo ir mokslo subjektams skirto kvietimo biudžetas – 2 mln. eurų. Paraiškas galima teikti nuo balandžio 25 d. iki birželio 27 d. imtinai.

Verslo ir mokslo atstovai paraiškas gali teikti šiose srityse:

• su skrydžių technine įranga susijusios veiklos, aktualios EKA misijoms (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 400 tūkst. eurų);

• EKA aktualios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 200 tūkst. eurų); 

• su kosmoso technologijomis susijusių taikmenų, produktų ir paslaugų, kuriems kurti naudojama kosmoso infrastruktūra (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 150 tūkst. eurų); 
• parengiamosios veiklos (studijos, naudotojų reikalavimai, rinkos tyrimai ir pan.), reikalingos su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui padidinti (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 75 tūkst. eurų);

• visuomenės švietimo ir edukacijos veiklos, susijusios su kosmoso technologijomis ir jų praktiniu pritaikymu (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 50 tūkst. eurų).

Registracija į seminarą būtina, registruotis galima iki kovo 31 d. el. paštu inovacijos@ukmin.lt arba tel. 8 706 63 681.

Grįžti atgal

 

Grįžti atgal