Titulinis Naujienos

EUREKA ir EUROSTARS konferencijoje pristatyti sukurti nauji prototipai ir technologijos

2016 / 06 / 02

Gegužės 31 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra organizavo konferenciją „EUREKA ir EUROSTARS programos: projektų vykdymas, pasiekti rezultatai, patirtis ir įžvalgos“, kurioje buvo pristatomi sėkmingų verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektų rezultatai.

Kristina Poderienė papasakojo apie programos EUREKA projektą Care-Ware, kuris yra vykdomas kartu su AB „Audimas“, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sporto universitetu ir UAB "Opitecha". Projekte kuriama išmanioji širdies funkcinės būklės stebėsenos sistema: elektrokardiogramą registruojančius marškinėlius apsirengęs sportuojantysis visą treniruotės laiką gaus informaciją apie organizmo būseną ir jos kitimus bei rekomendacijas, kokiu intensyvumu mankštintis ir kiek laiko tęsti treniruotę. Taip pat šią informaciją galės stebėti ir efektyviau treniruotę valdyti treneris.

Vytautas Ostaševičius, atstovaujantis Kauno technologijos universitetą ir Gintaras Rimša, UAB „Baltec CNC technologies“ atstovas pristatė programos EUROSTARS projektą Moinfo. Projekto tikslas – mobiliosiomis technologijomis grįstas įrankis mechaninio apdirbimo įrangai. Jau yra sukurtas išplėstinis modulinis mazgas, su moderniomis energijos „nuėmimo“ priemonėmis. Tai leidžia atlikti stebėjimo sistemos aptarnavimo nuspėjimo bei įspėjimo funkcijas. Šis modulinis mazgas staklių operatoriams išmaniajame telefone realiu laiku pateikia jutiklių surinktą ir apdorotą informaciją, kartu perspėjant apie gręsiančius įrangos gedimus.

Dar vieną programos EUREKA projektą OzoRuber, kuris baigsis šių metų rugpjūčio mėnesį, pristatė Svajus Asadauskas, Fizinių ir technologijos mokslų centro atstovas. Projektas buvo kuriamas kartu su UAB "Gumos technologijos". Tai naujos kartos padangų perdirbimo technologija, sukurta naudojant ozonavimą ir devulkanizaciją. Kadangi šiuo metu senų padangų panaudojimas sukuria mažą pridėtinę vertę, keliamas pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti senų padangų ir gumos atliekų perdirbimo ir antrinio panaudojimo technologiją, kurios dėka būtų sukuriami  aukštesnės pridėtinės vertės produktai.

Marius Dagys iš UAB „Sentiero Baltic“ pristatė kartu su Vilniaus universitetu vykdomą programos EUREKA projektą Hemosensor, kurio tikslas  – sukurti daugiafunkcinį biojutiklį, skirtą hemodializės pacientams. Prietaisas padės nustatyti karbamido, natrio ir kalio jonų koncentracijas kraujyje ir kituose fiziologiniuose skysčiuose, skirtuose inkstų ligomis sergantiems pacientams, kuriems yra taikoma pakaitinė inkstų terapija (hemodializė). Planuojama, kad sukurtas įrenginys bus automatinis, nereikalaujantis specialisto kompetencijos, nedidelis (standartinio buitinio spausdintuvo dydžio), mobilus ir pigesnis palyginus su rinkoje esančiomis alternatyvomis.

Mindaugas Šilininkas, UAB „Euromiediena“ atstovas pristatė EUROSTARS programos projektą Snowtiger ir pasiektus rezultatus. Baltijos jūros regione yra dideli žemės plotai, tinkami tuopų klonų plantaciniams želdiniams įveisti. Tačiau trumpos rotacijos tuopų plantacinių želdinių auginimas atšiauraus klimato sąlygomis susiduria su įvairiais sunkumais, ypač įveisimo stadijoje. Projektas sprendžią šią problemą sukuriant ekonomiškai gyvybingą tuopų sodmenų išauginimo medelyne technologiją. Projekto tikslas yra sukurti prielaidas naujo tuopos klonų mišinio „SnowTiger" įvedimui į Baltijos jūros regiono rinkas bendradarbiaujant  su AB Swetree Technologies, Švedijos žemės ūkio universitetui ir UAB „Euromediena“.

Andrejus Michailovas, UAB „Ekspla“ mokslo direktorius, pristatė projektą „NanoLibs“, kurio metu sukurta kontrolės sistema skirta nano dangų gamybos procesams. Projekte dalyvauja Turkija, Suomija, Danija ir Lietuva. Projekto metu bus stengiamasi komercializuoti sukurtą gaminį bei siekti jį padaryti savo srityje geriausiu pasaulyje. Projektas nereikalauja išskirtinių, naujų gamybos linijų, nes gali būti lengvai priderinamas prie šiuolaikinių dangų technologijų ir jų gamybos.

Grįžti atgal