Titulinis Naujienos

„Diena su inovatoriais“: mokslininkai atvėrė laboratorijų duris žiniasklaidai

2017 / 02 / 10

Kur gimsta lietuviškos pasaulinio lygio inovacijos ir kas jas kuria? Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) vasario 9 d. pakvietė žiniasklaidos atstovus susipažinti su naujausiomis vystomomis technologijomis ir praleisti dieną kartu su perspektyviausiais Lietuvos inovatoriais ekskursijoje „Diena su inovatoriais“.

Jos metu buvo aplankyti du atviros prieigos centrai – Gyvybės mokslų centras ir Lazerinių tyrimų centras „Naglis“. Centrų vadovai pristatė kaip jiems sekėsi 2016 m., kalbėjo apie svarbiausius lietuvių pasiekimus. Net 11 mokslininkų centruose aprodė savo laboratorijas ir pristatė savo tyrinėjamas sritis bei vykdomus projektus. Dr. G. Gasiūnas dirbantis prof. V. Šikšnio komandoje paaiškino, kaip vyksta genomo redagavimo procesas, podoktorantūros studijas Harvarde atlikęs dr. L. Mažutis atskleidė mikroskysčių technologijos svarbą, o prof. R. Gadonas – įtikino, kad ateityje nanofabrikavimo staklės taps kasdienybe.

Renginio metu buvo aplankyta Biotechnologijų verslo inkubatoriuje įsikūrusi įmonė „Diagnolita“, kuri parodė kaip veikia šiuo metu testuojamas pirmasis toks neinvazinis prostatos vėžio testas, apie savo veiklą pasakojo ir „virtuvę“ atskleidė įmonių „Femtika“ ir „Lidaris“ darbuotojai.

Šis renginys yra projekto „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“ dalis, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektą vykdo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Grįžti atgal