Titulinis Naujienos

Copernicus seminaras apie Žemės stebėjimą iš kosmoso suburs technologijų ekspertus

2016 / 12 / 28

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su Ūkio ministerija sausio 18 d. organizuoja ES Žemės stebėjimo iš kosmoso programos „Copernicus“ informacinį ir mokomąjį seminarą ir kviečia dalyvauti visus, besidominčius kosminėmis technologijomis. Renginį ves ES deleguoti ekspertai, kurie pristatys programą ir galimybes dalyvauti joje Lietuvos verslo ir mokslo atstovams.

Europos Komisijos finansuojama programa „Copernicus“, anksčiau žinoma Pasaulinės aplinkos ir saugumo stebėjimo programa GMES (Global Monitoring for Environment and Security), skirta Žemės stebėjimui iš kosmoso (meteorologijos, aplinkosaugos, saugumo, gynybos, išteklių ir krizių valdymo srityse). EK užtikrina, kad programai skirtų palydovų surinkti duomenys būtų nemokami ir laisvai prieinami suinteresuotam vartotojui. Naudoti šiuos duomenis gali tiek verslas kurdamas naujus produktus rinkai, tiek viešasis sektorius, siekdamas tobulinti viešąsias paslaugas.

„Copernicus“ programos palydovai teikia informaciją 6 teminėms stebėjimo sritims: sausumos, vandenynų, meteorologijos, klimato kaitos, krizių valdymo ir saugumo. Šių duomenų pagrindu galima tobulinti ir inicijuoti veiklas, skirtas, pvz., aplinkos apsaugai, miestų infrastruktūrų administravimui, regioniniam ir vietiniam planavimui, žemės ūkiui, miškininkystei, civilinei saugai, turizmui ir daugeliui kitų veiklų. Šie duomenys aktualūs tiek jų pagrindu produktus ir pridėtinę vertę kuriančiam verslui, tiek viešojo valdymo ir administravimo struktūroms, politikų formuotojams specifinėse srityse, atsakingoms už sprendimų priėmimą struktūroms ir t.t.

Kosminę ir antžeminę infrastruktūrą kuria Europos kosmoso agentūra, Europos aplinkos agentūra ir atitinkamos ES šalių narių atsakingos struktūros.

Renginys nemokamas, renginio kalba – anglų. Renginio vieta - LR ūkio ministerija, Gedimino pr. 38, Vilnius.

Registracija į renginį oficialioje renginio svetainėje.  

 

 

Grįžti atgal