• Pradžia
  • Nacionalinės programos
  • Ūkio subjektų užsakymai

Ūkio subjektų užsakymai

Nuo 2012 m. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai (toliau – Agentūra) pavesta koordinuoti naują priemonę. Ji skirta  valstybinių mokslo ir studijų institucijų vykdomų ūkio subjektų MTEP užsakymams skatinti.

Skatinimo lėšos skiriamos valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms, išskyrus kolegijas.

Skatinimo lėšos – institucijoms numatyto valstybės biudžeto bazinio finansavimo, skirto MTEP ir meno veiklai plėtoti, lėšų dalis, skiriama per Agentūros vykdomą priemonę ūkio subjektų MTEP užsakymų vykdymui remti.

Priemonės įgyvendinimo tvarka nustatyta:

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokios tai lėšos?

Tai valstybės biudžeto lėšos – bazinio finansavimo lėšų dalis.

Kokia skatinimo lėšų paskirtis?

Skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Skiriamos už tai, kad valstybinė mokslo ir studijų institucija sudarė sutartis su ūkio subjektais dėl MTEP darbų vykdymo.

Kam skiriamos skatinimo lėšos?

Valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms.

Kas turi užmokėti už užsakytus MTEP darbus?

Sumokėti privalo užsakovas – ūkio subjektas.

Kokia maksimali skatinimo lėšų suma?

Skatinimo lėšų gali būti skiriama ne daugiau kaip 50 proc. užsakymuose nurodytų MTEP darbų vertės. Užsakymo MTEP darbų vertė neribojama.

Kuriais atvejais skiriama mažiau?

Mažiau gali būti skiriama tais atvejais, kada pritrūksta skirtų lėšų (tuo atveju visiems apskaičiuotos skatinimo lėšų sumos sumažinamos proporcingai). Skiriamų skatinimo lėšų suma taip pat sumažinama ir tais atvejais, jeigu už praėjusius laikotarpius ūkio subjektai nevisiškai atsiskaitė už MTEP darbus, pagal kuriuos buvo skirtos skatinimo lėšos.

Kas nustato, kad ūkio subjekto užsakyti darbai yra MTEP?

Ar užsakyme visi išvardinti darbai, ar tik jų dalis yra MTEP, visų pirma sprendžia pareiškėjas – valstybinė mokslo ir studijų institucija. Galutinį sprendimą priima ekspertai.

© Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. Goštauto 12-219, LT-01108 Vilnius. Tel. +370 (5) 2644708; faksas +370 (5) 2312292; el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.