• Pradžia
  • Mokslo institucijoms
  • Apie programas

Apie programas

MITA koordinuojamos nacionalinės ir tarptautinės programos yra atviros Lietuvos mokslininkų grupėms, tyrėjams iš universitetų, mokslinių tyrimų institutų ir mokslo centrų, ieškantiems finansinės paramos galimybių mokslinių tyrimų veiklai.

Nacionalinės programos ir priemonės

Ūkio subjektų užsakymai

Nuo 2012 m. MITA pavesta koordinuoti priemonę, skirtą  valstybinių mokslo ir studijų institucijų vykdomų ūkio subjektų MTEP užsakymų skatinimui.

Skatinimo lėšos skiriamos valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms, išskyrus kolegijas.

Skatinimo lėšos – institucijoms numatyto valstybės biudžeto bazinio finansavimo, skirto MTEP ir meno veiklai plėtoti, lėšų dalis, skiriama per MITA vykdomą priemonę ūkio subjektų MTEP užsakymų vykdymui remti.

Laboratorijų akreditacija

Priemonės tikslas – skatinti mokslo ir studijų institucijas akredituoti laboratorijas ar atlikti atitikties įvertinimo veiklas, kad būtų užtikrintas pasitikėjimas laboratorijų veiklos rezultatais, konkurencingumo bei tarptautinio pripažinimo plėtra, resursų taupymas, klaidų prevencija, efektyvus laboratorijų administravimas. 

Pagal šią priemonę yra skiriamos valstybės biudžeto lėšos laboratorijų akreditacijos išlaidoms kompensuoti. 

Tarptautinės programos

HORIZONTAS 2020

HORIZONTAS 2020 yra strategijos „Europa 2020“ pavyzdinės iniciatyvos „Inovacijų sąjunga“, skirtos Europos pasauliniam konkurencingumui didinti, vienas iš pagrindinių ramsčių. Programoje HORIZONTAS 2020 bus finansuojamos visos inovacijų grandies dalys – nuo idėjos iki rinkos, vadovaujantis 3 pagrindiniais vertinimo kriterijais: aukštos kokybės moksliniais tyrimais, konkurencinga pramone ir nauda visuomenei.

Programos biudžetas siekia virš 70 mlrd. eurų 2014–2020 m. periodui.

EUROSTARS

Su inovacijomis sparčiau į rinką!

Tai pirmoji Europos inovacijų programa, skirta specialiai remti Europos MVĮ, atliekančias mokslinius tyrimus. Ji skatina kurti konkurencingus produktus pasaulinėje rinkoje, kad įmonės galėtų tapti lyderėmis savo srityse. Programą inicijavo „Eureka“ valstybės narės ir Europos Komisija.

 

© Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. Goštauto 12-219, LT-01108 Vilnius. Tel. +370 (5) 2644708; faksas +370 (5) 2312292; el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.