Žaliosios pramonės inovacijos

Verslo kontaktų mugės – galimybė rasti verslo partnerius žaliųjų inovacijų projektams įgyvendinti


Siekdama paskatinti Lietuvos ir Norvegijos partnerystę žaliųjų inovacijų srityje, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, bendradarbiaudama su Ūkio ministerija ir Norvegijos verslo skatinimo agentūra „Innovation Norway“, 2016–2017 m. organizuos keturias verslo kontaktų muges Lietuvoje, Norvegijoje ir Estijoje pagal Žaliosios pramonės inovacijų programą. Numatoma, kad renginiuose dalyvaus virš 250 Lietuvos ir Norvegijos atstovų.

Vienas iš Žaliosios pramonės inovacijų programos tikslų – skatinti Lietuvos ir Norvegijos verslo subjektų bendradarbiavimą. Norvegija laikoma geru pavyzdžiu aplinkosaugos ir darnaus vystymosi srityje. Šios šalies verslas nuolat skatinamas kurti ir diegti žaliąsias inovacijas. Norvegija yra lyderė Europoje atliekų rūšiavimo ir perdirbimo srityje, beveik visa šalies elektros energija išgaunama hidroelektrinėse, veikia daugiau kaip 3 tūkst. viešųjų elektromobilių krovimo stotelių, sėkmingai vykdomi elektra varomų laivų ir keltų kūrimo projektai. Todėl verslo kontaktų mugių metu Lietuvos įmonės turės gerą progą pasidalinti patirtimi, užmegzti vertingų verslo ryšių, inicijuoti abiem pusėms naudingus projektus su žaliųjų inovacijų srityje gerokai pažengusiu Norvegijos verslu.

Verslo kontaktų mugės bus organizuojamos pagal atskiras tematikas ir apims sritis, kurios turi didžiausią bendradarbiavimo potencialą:

  • 2016 m. birželio mėn. vyks Žaliųjų informacinių ir ryšių technologijų verslo kontaktų mugė, kuri bus Taline organizuojamo  informacinių ir komunikacinių technologijų  renginių ciklo „ICT Week 2016“ dalis;
  • 2016 m. rugsėjo mėn. Lietuvoje organizuojamoje verslo kontaktų mugėje susitiks Lietuvos ir Norvegijos atliekų tvarkymo įmonių atstovai;
  • 2016 m. lapkričio mėn. Norvegijoje vyks verslo kontaktų mugė bioekonomikos tematika;
  • 2017 m. gegužės mėn. Lietuvoje savo patirtimi ir idėjomis dalinsis Lietuvos ir Norvegijos įmonės, kuriančios ir diegiančios energetiškai efektyvias technologijas.

Renginių metu abiejų šalių ekspertai skaitys pranešimus apie Lietuvos ir Norvegijos potencialą žaliųjų informacinių ir ryšių technologijų, atliekų tvarkymo, bioekonomikos ir energetiškai efektyvių technologijų srityse, planuojamus įgyvendinti projektus, tematiką atitinkančių žaliųjų sprendimų taikymą praktikoje. Didelis dėmesys bus skiriamas individualių susitikimų sesijoms, kurių metu Lietuvos ir Norvegijos verslo, mokslo, klasterių ir kitų organizacijų atstovai galės užmegzti  naujus verslo kontaktus bendriems  projektams įgyvendinti. Antrąją renginio dieną  bus vykdomi pažintiniai vizitai į sėkmingas žaliosios pramonės srityje veikiančias įmones, klasterius, mokslo ir technologijų parkus, mokslinių tyrimų centrus ar kitas žaliosios pramonės srityje veikiančias organizacijas.

Verslo kontaktų mugėse kviečiami dalyvauti Lietuvos ir Norvegijos verslo, mokslo, viešojo sektoriaus, kitų žaliosios pramonės srityje veikiančių organizacijų atstovai.

 

 

Kontaktai pasiteirauti

Ričardas Valančiauskas
MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas
Tel.: (8 5) 212 7434, el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  


© Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. Goštauto 12-219, LT-01108 Vilnius. Tel. +370 (5) 2644708; faksas +370 (5) 2312292; el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

© Agency for Science, Innovation and Technology
A. Gostauto str. 12-219, LT-01108 Vilnius. Phone: +370 (5) 2644708; FAX: +370 (5) 2312292; E-mail: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.